Kalendarium | limpbizkit.pl – polski fanklub Limp Bizkit

Facebook

Partnerzy

 • 1994

Na Florydzie powstaje zespół Limp Bizkit. Kapelę tworzą Fred Durst , Sam Rivers i John Otto. Na początku było to trio The Bizkit. Później do zespołu dołącza jeszcze Wes Borland. Jonathan Davis obiecuje Bizkitom zaistnieć na światowym rynku. Fred Durst przekazuje kasetę demo („Leech”). Kasetę dostaje w swoje ręce Ross Robinson.

 • 1995


Grupa wyrusza w trasę koncertową wraz Deftones i House of Pain. Właśnie po rozpadzie tej drugiej grupy do Limp Bizkit dołącza Lee Dimant. W niedługo potem zespół podpisuje kontrakt z Flip Records.

 • 1997


Na rynek wychodzi debiutancki album Limp Bizkit zatytułowany „Three Dollar Bill, Y”all”; zawierający oklepany cover „Faith” George’a Michaela. Krążek sprzedał się w samej Ameryce w ilości ok. 1,5 miliona egzemplarzy, dzięki czemu uzyskał status platynowej płyty. Limp Bizkit zdobywają sławę dzięki singlom „Faith” oraz „Counterfeit”, do którego nagrali dwa teledyski.

 • 1998


Limp Bizkit wyjeżdżają w trasę koncertową wraz z KoRnem (Family Values Tour). Właśnie ta trasa pomogła Bizkitom – dzięki niej widownia po raz pierwszy mogła zapoznać się z oryginalnym wokalistą jakim jest Fred Durst. Cała trasa została uwieczniona na kasecie. Fred Durst wspomaga KoRna na płycie „Follow The Leader”. Limp Bizkit wylansowali własne imprezy. Ich dwuletnia trasa koncertowa zakończyła się. Podróżowali razem z Kornem i Soulfly.

 • 1999


Limp Bizkit udowadniają, że nie są jedynie „kapelą sezonową”, wydając wyśmienity krążek pt. „Significant Other”. Światowa premiera odbyła się 21 czerwca. Promująca album piosenka „Nookie” zwróciła sobą miliony osób. Krążek już w pierwszym tygodniu od premiery sprzedawał się w tempie 100 egzemplarzy na minutę (policzmy jeszcze frekwencję płytek pirackich to będzie drugie tyle). Grupa z dnia na dzień stawała się coraz bardziej popularniejsza. Coraz więcej osób zaczęło mówić o Bizkitach. W tym samym roku Bizkici wyruszyli w trasę koncertową wraz z Kornem.

 • 2000

Pojawia się utwór do filmu „Mission: Impossible 2” pt. „Take a Look Around”. Następna trasa koncertowa wraz Cypress Hill, którą sponsorował NAPSTER. 16 październik 2000 roku. Oficjalna data wydania nowej płyty pt. „Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water”. Data premiery opóźniła się prawie o pół roku. Ta płytka stała się także przebojem. Płytka już w pierwszym tygodniu rozeszła się w 1 milionie egzemplarzy. 
Limp Bizkit otrzymali na gali MTV VMA nagrodę za najlepszy teledysk (rock) do piosenki „Break Stuff”.

 • 2001 


Limp Bizkit otrzymali nominację do nagody Grammy. Otrzymali nagrodę na polskim TP S.A. Music and Film Festival) w analogicznej kategorii obejmującej „Film i serial obcej produkcji” za piosenkę „Take a Look Around” do filmu „Mission: Impossible 2” Johna Woo. Nagrodę w zastępstwie amerykańskich muzyków odebrał Piotr Rzeczycki z firmy fonograficznej Universal. Statuetkę wręczyła Pat York, żona słynnego aktora Michaela Yorka. Limp Bizkit otrzymali najwięcej nagród MTV w Frankfurcie nad Menem w kategoriach: najlepszy zespół, najlepsza płyta i najlepsza strona internetowa. 
Podczas koncertu w Australii umiera 15-letnia dziewczyna. Zespół jest wstrząśnięty. Winę za śmierć dziewczyny ponosi grupa ochroniarska. Limp Bizkit dostaje nominację do nagrody Grammy, ale nie są faworytami. 16 czerwca rozpoczęli europejską trasę. Swoje koncerty rozpoczęli od Amsterdamu (Holandia). Niektóre koncerty zostały odwołane z powodu kłopotów zdrowotnych Freda Dursta. W październiku z grupy odszedł ulubieniec – gitarzysta Wes Borland. W grudniu wychodzi nowy album Bizkitów zatytułowany „New Old Songs” zawierający hiphopowe przeróbki przebojów zespołu.

 • 2002


Rok praktycznie bez Limp Bizkit. Fred razem z ferajną rozpoczeli trasę po Stanach w poszukiwaniu nowego gitarzysty. Jedyną publiczną rzeczą jaką świat usłyszał o Limp Bizkit, był diss Eminema w numerze „Without Me”. Fred pod koniec roku ogłosił na www.limpbizkit.com, że nowy album ukaże się 14.04.2003 i będzie nosił tytuł „Less Is More”.

 • 2003


Po wielu perypetiach zespół odnajduje nowego gitarzystę w osobie Mike’a Smitha. Po raz pierwszy grają (wspólnie z Headem z KoRna) na Wrestlemanii w marcu, prezentując nowy utwór „Crack Addict”. Kilka miesięcy później zespół zalicza świetny występ na gali MTV Icon poświęconej Metallice, na której LB coveruje utwór „Sanitarium”. Kapela wyrusza w letnią trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, razem z Metalliką, Linkin Park, Deftones i Mudvayne. We wrześniu wychodzi płytka „Results May Vary”, a plotkarski świat żyje domniemanym romansem Freda z Britney Spears. LB wyrusza wraz z KoRnem w kolejną trasę po stanach „Back To Basics Tour”. W radiu co chwilę można usłyszeć cover ballady The Who „Behind Blue Eyes”.

 • 2004


W 2004 roku LB wyrusza w trasę po Europie, a jednym z przystanków po raz pierwszy w historii zespołu miała być Polska. Koncert w katowickim Spodku zostaje jednak odwołany ze względu na fałszywy alarm o podłożonej bombie. Kilka miesięcy później LB ostatni raz występują na żywo z Mikiem Smithem podczas programu Pepsi Smash. W sierpniu na oficjalnej stronie zespół prezentuje zdjęcia z sesji nagraniowej do nowego albumu, na których widnieją Wes Borland i Ross Robinson.

 • 2005


W maju wychodzi EP-ka „The Unquestionable Truth (Part 1). Płyta jest powrotem do cięższego i bardziej ambitnego brzmienia, nie zostaje wydany żaden singiel i nie jest ona promowana w mediach, co spowodowało niską sprzedaż. Mimo planów nie odbyła się żadna trasa koncertowa. Po raz kolejny z zespołu odszedł Wes Borland, a na rynek zostaje wypuszczona składanka „Greatest Hitz” z 3 nowymi kawałkami, która obeszła się jednak bez echa. Wes Borland zakłada nowy zespół, Black Light Burns, a przyszłość LB stoi pod znakiem zapytania.

 • 2006-2008


Lata te są okresem suszy jeśli chodzi o Limp Bizkit. Członkowie zespołu – głównie Fred – sporadycznie umieszczali informacje przez Internet, wrzucając filozoficzne notki na blogach albo umieszczając mp3 z niepublikowanych wcześniej utworów, nagranych podczas sesji do „Results May Vary”. Fred zaczął realizować swoje marzenia o zostaniu reżyserem i zaczął kręcić filmy, John zajął się rapowaniem, DJ Lethal ponownie połączył się z Everlastem i wstąpił do La Coka Nostra, a Sam pomagał lokalnym zespołom w Jacksonville. Pod koniec 2008 roku o LB zrobiło się trochę głośniej – Sam i John wrzucali do Internetu fotki ze wspólnego jammowania, a Fred i Lethal zapowiadali niespodziankę na przełomie 2008 i 2009 roku.

 • 2009

W lutym świat obiega sensacyjna wiadomość – do zespołu znów wraca Wes Borland. Co chwilę do wiadomości podawane są nowe daty zbliżającej się europejskiej trasy koncertowej: w tym występ na polskim Szczecin Rock Festival w czerwcu. Fani niecierpliwie czekają na koncerty oraz na obiecaną już przez zespół nową płytę.

 • 2010

Rok 2010 to głównie czas trasy koncertowej mającej promować powstający album Gold Cobra. Zespół występował głównie w Europie, a co najważniejsze odbył się drugi koncert w Polsce. Bizkici zagrali w warszawskiej Stodole.

 • 2011

2011 okazał się rokiem Złotej Cobry. Po 8 latach zespół wydał pełny studyjny album. Promującym singlem został Shotgun, a pierwszym teledyskiem tytułowa Gold Cobra. Pierwsza połowa roku to również czas koncertowania. Limp Bizkit zawitali tym razem w Ameryce Południowej, grając odwołane w poprzednim roku koncerty.

 • 2012

Na początku roku Limp Bizkit opuścili szeregi Interscope i związali się z Cash Money Records. Na przełomi marca/lutego zagrali kilka koncertów w Australii. Po 11 latach – 26 lutego wystąpili w Sydney na festiwalu Soundwave, gdzie grając kawałek My Way uczcili pamięć tragicznie zmarłej przed jedenastoma laty na Big Day Out Jessice Michalik. Od końca marca do października Limp Bizkit znajdował się DJ Lethal – wyrzucony za alkohol i narkotyki. W lato zespół pojawił się w Europie, w tym 1 czerwca w Warszawie na Ursynaliach. 26 października wyciekł teledysk do singla Lightz. W listopadzie zespół zaczął nagrywać materiał na nową płytę.

Share