Wes Borland | limpbizkit.pl – polski fanklub Limp Bizkit

Facebook

Partnerzy

Data urodzenia: 7 lutego 1975
Rola w zespole: gitarzysta

 

Wesley Louden Borland urodził się w Richmond w stanie Wirginia. Bardzo często się przeprowadzał ponieważ jego ojciec był prezbiteriańskim ministrem. Wes najpierw chciał grać na perkusji. Rodzicie nie chcieli mieć hałasu w domu więc kupili mu gitarę. Zaczął grać w wieku 12 lat. Brał lekcje w kościele, gdzie pracował jego ojciec. Na początku miał problemy z czytania nut, ponieważ jego pierwszy nauczyciel uczył go grać ze słuchu. Do Limp Bizkit trafił przez Johna Otto, z którym chodził razem do szkoły. Na pierwszej próbie grał tylko z Samem i Johnem, bo Fred musiał wyjechać do Filadelfii. Wokalistę zobaczył po raz pierwszy w życiu na 30 minut przed ich pierwszym wspólnym koncertem.

Wes gra na 7 strunowej gitarze Ibanez UV7 którą sam przerobił. Jego sponsorem jest Ibanez. Jego inspiracją są horrory i filmy scene-fiction. Przed graniem bardzo chciał być specjalistą od efektów specjalnych, które miały straszyć i zarazem imponować. Wes teraz za to maluje swoją twarz na koncertach. Ożenił się z swoją największą miłością Heather McMillan 10 kwietnia 1998 roku.

Ulubioną muzyką Wesa jest: David Bowie, Tori Amos, Ministry, Ice Cube, Megadeath i Testament. Wzorował się na takich zespołach jak Minor Threat, Circle Jerks, #800000 Flag, Mettallica i Testament.

W październiku 2001 odszedł z Limp Bizkit, przenosząc się do zespołu, który wcześniej założył – Big Dumb Face. „Mogłem dalej to ciągnąć i grać partie gitary w Limp Bizkit, ale od strony muzycznej zacząłem już być tym znudzony. Gdybym to ciągnął, to chodziłoby jedynie o pieniądze, a nie o muzykę, nie chce okłamywać siebie, ich czy fanów Limp Bizkit. Zacząłem myśleć w stylu ‚tak właśnie się czujesz, gdy się sprzedajesz’. Cieszę się ze wszystkiego co osiągnąłem z Limp Bizkit, ale moje serce zaczęło umierać, bo to nie było to, do czego czuje się stworzony. Cichutki głos w mojej głowie mówił ‚powinieneś być gdzieś indziej. Powinieneś zaryzykować. Powinieneś dać sobie z tym spokój” – oświadczył Borland. Zaczął brać lekcje śpiewu i wraz ze swoim bratem Scottem przygotowywał się do rozpoczęcia pracy nad projektem o nazwie „Eat The Day”. Ostatecznie z projektu tego nic oprócz kilku demówek nie wyszło. Wes zaczął się pałętać po różnych zespołach, jak From First to Last, The Damning Well, The Crystal Method, miał też propozycje gry w Nine Inch Nails i A Perfect Circle.

Z przejścia do NIN zrezygnował po tym, jak okazało się, że współpraca z Fredem Durstem przestała wyglądać na niemożliwą. Wes nagrał z Limp Bizkit płytę „The Unquestionable Truth (Part 1)”, po czym chciał wyjechać w trasę koncertową. Durst miał jednak inne plany. Między gitarzystą i wokalistą znów doszło do spięć i Wes postanowił opuścić LB na dobre. Skupił się na swojej nowej kapeli – Black Light Burns – która odniosła sukces. BLB wydali do dziś dwie płyty, które zyskały uznanie krytyków. W międzyczasie z ust Borlanda padło mnóstwo niemiłych słów w stosunku do Freda i Limp Bizkit – Wes zarzekał się, że już nigdy nie wróci do tego zespołu i pracę w nim (oprócz koncertów) wspomina jako koszmar. A zwłaszcza współpracę z wokalistą, z którym nigdy nie potrafił się zrozumieć.

W lutym 2009 roku Limp Bizkit ogłosili jednak powrót w oryginalnym składzie – z Wesem na gitarze. Fani zespołu są wniebowzięci a kapela przygotowuje się do trasy koncertowej i nagrania płyty. Wszyscy zastanawiają się, jak długo w zespole utrzyma się spokój, jednak zarówno Wes jak i Fred zapewniają, że wyciągnęli konsekwencje z wcześniejszych błędów i rozumieją, że nigdzie nie znajdą takiej chemii jaka jest w Limp Bizkit. Borland zapewnił jednak fanów Black Light Burns, że zespół nie kończy działalności i że po pracy z LB wróci do tworzenia materiału na trzecią płytkę swojego industrialowego zespołu.

 Obietnicy dotrzymał i w sierpniu 2012 światu ukazał się trzeci album BLB – „The Moment You Realize You’re Going To Fall”. Oprócz muzyki Wes uwielbia malować i wystawia swoje obrazy w galeriach. W 2008 roku wziął drugi ślub, z kobietą o imieniu Anna. Nie wiadomo co stało się z ich związkiem, ale w 2013 zaczął być widywany był z niejaką Carré Callaway. Obecnie są parą, a Wes współpracuje z nią w jej projekcie Queen Kwong.

Share