John Otto | limpbizkit.pl – polski fanklub Limp Bizkit

Facebook

Partnerzy

Data urodzenia : 22 marca 1977
Rola w zespole : perkusista
Miejsce urodzenia: Jacksonville, Floryda

John Otto uczył się perkusji jazzowej w Douglas Anderson School Of Arts. I grał w formacji Matt Butler Quartet. To dzięki swojemu kuzynowi Samowi Riversowi John gra teraz w Limpie. Zaczął grać na perkusji w wieku 17 lat. Wcześniej grał w małej jazzowej-kapelce. Gdy dołączył do Limp Bizkit był jeszcze niepołnoletni.

”Sam mówi do mnie: ‚Stary, mam tego wokalistę i próbujemy założyć zespół. Znasz może jakiś niezłych perkusistów , którzy chcą coś zrobić’. Na to ja: ‚Nie jestem dobry, ale wchodzę w to ‚, Zeszliśmy się jakoś i bum – powstał najgorszy zespół na świecie”.

Ace Martin, profesor muzyki instrumentalnej wspomina Johna jako obiecującego studenta, który sam dla siebie był największą przeszkodą do osiągnięcia sukcesu. Mówił, że w końcowych klasach zaczął interesować się innymi rodzajami muzyki – i tak mu zostało. Pan Martin nie jest zbyt zadowolony z drogi jaką wybrał John, ale kolegom z zespołu podobał się jako perkusista. Wraz z Samem Riversem i Fredem Durstem już pierwszego dnia kiedy John doszedł do Limpa, zrobili trzy piosenki. W Douglas Anderson School Of Arts zdobył podstawy gry na wielu instrumentach perkusyjnych, zawsze wolał zwykły zestaw – bez egzotycznych przeszkadzajek. To on sprowadził do zespołu Wesa Borlanda – razem chodzili do szkoły.

W 2004 roku, podczas nagrywania płyty „The Unquestionable Truth (Part 1) John tymczasowo opuścił zespół, z powodu problemów z narkotykami. Jego miejsce na perkusji w zespole zajął Sammy Siegler. Po powrocie z „odwyku” John nagrał perkusje do wszystkich piosenek, a zespół zdecydował którą wersję (Otto czy Sieglera) ostatecznie umieszczą na płycie. Prawdopodobnie między Johnem i Wesem występowały w tamtym czasie nieporozumienia. Kilka lat później Fred oskarżał Wesa, że ten „opuścił Johna w potrzebie”.

Przerwę w działaniu Limp Bizkit John wykorzystał, aby udzielać lekcji gry na perkusji. Później wziął się za rapowanie. Najpierw był w grupie Sun Zoo, a później założył skład Stereochemix. Zapewnia jednak, że projekty te nie staną na drodze Limp Bizkit. John lubi od czasu do czasu pograć w Paintball.

Share