Sam Rivers | limpbizkit.pl – polski fanklub Limp Bizkit

Facebook

Partnerzy

Data urodzenia : 2 września 1977
Rola w zespole : basista
Miejsce urodzenia: Jacksonville, Florida

 

Rivers karierę muzyka rozpoczął od grania na tubie w gimnazjum Arlington Middle School. Zainteresował się graniem dzięki Johnowi. Zanim zajął się basem grał na gitarze – zmienił instrument po sugestii swojego nauczyciela. Sam jest najmłodszym członkiem grupy Limp Bizkit. Miał tylko 19 lat, kiedy Limp Bizkit wydał swoją pierwszą płytę „Three Dollar Bill Y’all”, Sam jest basistą, zainspirowanym przez stary rock włączając Seattle, Sabbath i Megadeth.”Byłem zafascynowany sceną z Seattle, a dorastałem przy metalu. Strasznie podobał mi się Megadeth. Dzięki Bogu, że z tego wyrosłem”. W jego grze słychać również wpływy jazzu. Najpierw pracował w sklepie Chik-fil-A w Jacksonville. Później grał z Fredem w jednej z jego pierwszych kapel (Malachi Sage).

Fred odszedł i później namówił Sama żeby zrobił to samo. Teraz Sam Rivers może się cieszyć popularnością w grupie Limp Bizkit. Jest kuzynem dobrze nam znanego Johna Otto (to Sam namówił Johna, żeby zagrał w Limp Bizkit). Ze względu na styl gry Sam Rivers porównywany jest do swojego kumpla – Fieldy’ego z Korna. Tak jak Wes Borland, sponsorowany był przez Ibaneza. Używał gitar SR885 oraz SR505, ale Ibanez zbudował dla niego osobisty model oznaczony BTB5005. Teraz używa Warwicków Streamer 5. Poza tym używał następującego sprzętu: 2 kolumny Ampeg 8x10s i 2 głowy MesaBoogie. Po reaktywacji zespołu w 2009 używał wzmacniaczy i kolumn Warwick, ale od 2013 spowrotem gra na Ampegach. Bardzo skromnie korzysta z efektów: wykorzystuje tylko filtr i flanger.

Sam nie udziela się zbytnio w muzycznym światku poza Limp Bizkit. Gościnnie nagrał dwie piosenki do soundtracku filmu „Queen of the Damned”. Występuje również w jednym utworze na płycie Black Light Burns (piosenka „I Have a Need” – jej instrumental był pierwotnie stworzony dla Limp Bizkit podczas sesji nagraniowej do The Unquestionable Truth (Part 1)).

W 2000 roku dostał nagrodę dla najlepszego basisty na Gibson Awards. Rok później wziął ślub z Kinter Atkins, z którą jest szczęśliwy do dzisiaj. Podczas przerwy w działaniu LB w ostatnich latach wziął się za odkrywanie muzycznych talentów w Jacksonville. Wyprodukował również płyty zespołów Burn Season i Indorphine. Rivers cały czas podkreśla, jak ważni są dla niego odbiorcy. Kiedy sfrustrowani fani LB obrzucali zespół coraz to
wymyślniejszymi obelgami, Rivers jako pierwszy wyciągnął dłoń – razem z Johnem zaczął dawać tygodniowe update’y na forum strony TheArmpit.net oraz podał fanom swój numer telefonu, obiecując, że odbierze każdy telefon przez najbliższe 48 godzin.

Share