Ex-bizkits | limpbizkit.pl – polski fanklub Limp Bizkit

Facebook

Partnerzy

  • DJ Lethal

Data urodzenia: 18 grudnia 1972
Rola w zespole: mikser, skreatch
Miejsce urodzenia: Ryga (Łotwa)

W 1991 zespół House Of Pain rozsławił ich największy hit „Jump Around” pokazujący talent i entuzjazm grupy. Rezultatem tego było zdobycie platynowej płyty swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego tak jak grupa. Single takie jak „Boom Sha Lock Lock Boom” i „Who’s The Man” kontynuowały tradycję Irlandzkich rymów i Amerykańskich rytmów. Następny sukces grupy to ich drugi album („Same as it ever was”) i złota płyta. Trzecia i ostatnia płyta zespołu zakończyła się nie za dobrze – sprzedano tylko 250 tys. egzemplarzy. Grupa rozpadła się w 1996, a każdy z członków zespołu, czyli: Everlast (Erik Schrody), Danny Boy (Danny O’Connor) i DJ Lethal (Leor Dimant) poszli w swoją stronę. Jednak to Everlast zdecydował pierwszy, że odchodzi z grupy: 
”House Of Pain stał się produktem opartym głównie na image’u” – jak mówił – „Ja stawałem się coraz bardziej nieszczęśliwy. Kiedy wydaliśmy ostatnią płytę, zaczęły się rozmowy o rocznej trasie koncertowej. Podświadomie zacząłem obawiać się o swoje zdrowie. Musiałem odejść, zmienić tempo i odnaleźć siebie”.

Limp Bizkit już od dawna przypatrywało się sukcesom młodego DJ’a, i koncertował z House Of Pain. Więc po rozpadzie grupy „przygarnął” go do siebie.

”Opowiedział nam, że chce robić coś więcej, niż tylko odtwarzanie DATa i skreczowanie. Miał te szalone pomysły przepuszczania sequencera i gramofonów przez efekt wah wah i filtra envelope, chciał używać wzmacniacza Marshalla” – mówił Fred na łamach Musician. „Kiedy rozpadł się House Of Pain, powiedziałem ‚Pieprz to, ziom, jesteś z nami’. Limp Bizkit’owi ciągle brakowało czegoś. Prubowali drugiej gitary, klawiszowca… DJ Lethal był właśnie tym”.

W Limp Bizkit pełnił niejako rolę „drugiego gitarzysty”. Obecnie poza pracą w LB zajmuje się produkcją płyt kolegów po fachu. Od kilku lat tworzy materiał na solową płytkę, jednak żadnych konkretów póki co nie ma. W 2006 roku dołączył do hip-hopowej grupy La Coka Nostra, stworzonej głównie przez byłych członków House of Pain, w tym Everlasta. Ich pierwsza płyta ma wyjść na wiosnę 2009 roku. W 2012 został wyrzucony na kilka miesięcy z zespołu, najprawdopodobniej przez problemy z alkoholem. Nie wystąpił w letniej trasie po Europie. Jednak w październiku wyraził skruchę na Twittrze, pisząc m.in: „Naprawdę byłem jebnięty przez pewien czas. Przepraszam. Fred i zespół to wielcy ludzie. Każdy z nas jest człowiekiem”.

  • Mike Smith

 

Data urodzenia : 11 październik 1973


Rola w zespole : gitarzysta

Miejsce urodzenia: Middle River, Maryland

 

Zanim Mike Smith związał się z Limp Bizkit, był członkiem zespołu SNOT. W początkowym okresie działania tych grup SNOT i LB zaprzyjaźnili się, czasem wybierali się na wspólne trasy koncertowe, a Durst pojawiał się na scenie ze SNOTem (było to gdzieś w 1998). W połowie 1998r pierwotny gitarzysta SNOTa Sonny Mayo odszedł z zespołu i na jego miejscu znalazł się Mike Smith. Grupa zaczęła prace nad nowym albumem i zaczęły powstawać nieporozumienia między członkami zespołu, co doprowadziło do tego, iż Mike Smith i Jamie Miller (perkusista) rozstali się ze SNOTem we wrześniu 1998 roku. W grudniu tego samego roku w wypadku samochodowym zginął wokalista SNOTa – James Lynn Strait. Mike Smith (razem z byłym basistą SNOTa) założył nowy zespół – Hero, który to w późniejszym czasie zmienił nazwę na The Start.

Oto trochę historii The Start:
W 1999 roku grupa Hero, w skład której oprócz Smitha wchodzili: Aimee Echo (później Human Waste Project), Scott Ellis i James Miller związała się z producentem Joshem Abrahmem (m.in. Crazy Town, Orgy) i zaczęli tworzyć swój debiutancki album. Niebawem grupa musiała zmienić nazwę na The Start (ponoć jakieś sprawy prawne). Pierwotnie nowy album ,,Circles,, miał być wydany na wiosnę. Grupa postanowiła zmienić nazwę. Trzymając względnie niski profil przez lepszą część roku, kiedy ich nowa etykieta została przyjęta, wszystko wydawało się cacy do czasu, gdy Smith rozstał się z zespołem. Niedługo po tym został zastąpiony przez Jeffa Jaeger`a. Grupa powróciła do studia i nagrała dwie nowe piosenki, a także nagrali ponownie niektóre utwory. Kiedy wszystko było pięknie nagrane, zespół postanowił powalczyć nieco o fanów i do współpracy gościnnie zaprosili Jaya Gordona (Orgy) i Troya van Leeuwena (A Perfect Circle). Biorąc pod uwagę, iż rok 2001 będzie pod znakiem uderzeń zespołów typu KORN, Slipknot, Tool, być może The Start (ze swoim unikatowym brzmieniem i anielskim głosem elektryfikującego Aimee Echo) będzie tym, co jest potrzebne do rozpoczęcia czegoś nowego.

Nieskończony album SNOTa miał być swego rodzaju hołdem dla tragicznie zmarłego Straita`a. Płyta została nazwana ,, Strait up”, a gościnnie pojawił się Fred Durst (utwór ,,Forever”), a także dj Lethal (ukryty track – ,,313″). Album ukazał się w listopadzie 2000 roku.
W 2001r Wes Borland opuścił Limp Bizkit. Wobec takiego obrotu spraw grupa wybrała się na tournee po USA, aby znaleźć kogoś, kto godnie zastąpiłby Wes`a. Nikogo jednak nie znaleźli. W maju 2002 roku zaczęły krążyć plotki, że Mike Smith ze SNOTa będzie nowym gitarzystą, ale nie było żadnych potwierdzonych informacji. Plotki legły, gdy Durst sam zajął się grą na gitarze (szczerze mówiąc chujowo mu szło). 7 marca 2003 roku Limp Bizkit ogłosił, że pokaże światu swój nowy materiał podczas WWE Wrestlemanii, ale nadal pozostawało pytanie – kto gra na gitarze? 26 marca tegoż roku Fred powiedział, że na gitarze zagra Head (KORN) oraz Mike Smith (SNOT). Po tym, jak Mike zagrał na Wrestlemanii z resztą grupy, Bizkici dwa dni później ogłosili, że pan Smith będzie ich nowym gitarzystą.

Następnie z zespołem nagrał płytę „Results May Vary”, która ukazała się we wrześniu 2003 r. i ruszył w promującą ją trasę po Europie.

Szczegóły odejścia Smitha z zespołu nie są znane. Fani dowiedzieli się o tym ze zdjęć z sesji nagraniowej do płyty The Unquestionable Truth (Part 1), na których na gitarze grał Wes zamiast Mike’a. Smith, jak i pozostali członkowie LB nie wypowiadają się szczególnie na ten temat. W wywiadzie udzielonym dla mZupermana z portalu TheArmpit.net Sam Rivers powiedział, że Mike nie chciał po prostu nagrywać z LB niczego nowego. Wolał grać stare piosenki, podczas gdy reszta kapeli chciała tworzyć nową płytę. Fred w nielicznych wypowiedziach dał tylko znać, że „nie wyszło” i że Mike Smith „po prostu nie pasował do Limp Bizkit”. Najkonkretniej o sprawie wypowiedział się DJ Lethal, który na oficjalnym czacie LB.com napisał, że Mike „po prostu zniknął”, „wykorzystał nas” i „odszedł bez wytłumaczenia”. 

Wiadomo, że po odejściu z LB Mike założył swój własny zespół, Evolver. Od 5 lat projekt ten wydaje się jednak stać w miejscu.

 

  • Rob Waters

 

Rola w zespole: gitarzysta

Rob był gitarzystą „herbatników” zanim Wes Borland go zastąpił. Kiedy Rob był w grupie, zespół nosił nazwe „Limp Bizkut”. Rob Waters był gitarzystą który zagrał na 4 trackach „Mental Aquaducts” – kasecie demo wydanej w 1995. Rob dorastał w Jacksonville i żyje tam do dziś grając z różnymi bandami z miasta. Rob nie ma żadnej urazy do Limp Bizkit, wręcz przeciwnie – wychwala ich talent.

Share