Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water | limpbizkit.pl – polski fanklub Limp Bizkit

Facebook

Partnerzy

Wydana: 17 października 2000

Goście: Method Man, Xzibit, DMX, Redman

Wydawca: Interscope

 

1. Intro
2. Hot Dog
3. My Generation
4. Full Nelson
5. My Way
6. Rollin’ (Air Raid Vehicle)
7. Livin’ It Up
8. The One
9. Getcha Groove On
10. Take a Look Around
11. It’ll Be OK
12. Boiler
/ After End Point /
13. Hold On
14. Rollin’ (Urban Assault Vehicle)
15. Outro

 

O płycie:

Jedna z największych muzycznych gwiazd końca XX wieku, zespół Limp Bizkit, atakuje kolejną energetyczną mieszanką z pogranicza hard core’a i hip hopu. Tym razem Fred Durst z kolegami przygotowali 15 zagranych z pasją utworów. Na krążku „Chocolate Starfish & The Hotdog Flavoured Water” nie mogło oczywiście zabraknąć hitu ze ścieżki muzycznej do filmu „Mission: Impossible II”, kompozycji „Take A Look Around”…

 

Historia płyty:

Kłopoty ze znalezieniem nowego producenta nowego materiału, zostały szczęśliwie zarzedgnane: zdecydowali się na współrace z Terrrym Dete.”Sami wyprodukowaliśmy płytę”- zastrzega od razu Fred. „Terry ją zarejestrował i wrzucił dla nas na taśmę”. Wes zaznacza że praca była toczona w lepszej atmosferze niż poprzednio:”To pierwszy album kiedy nie mieliśmy absolutnie niszego w momencie przystąpienia do produkcji. Ale w porównaniu z dwoma pierwszymi poszło o wiele łatwiej.W czasie tworzenia „Significant Other” byliśmy zupełnie bez pomysłów. Codziennie walczyliśmy ciągłe kłótnie…Nowa płyta jest jak orzeźwiająca bryza. Wszystko fajnie szło nie brakowało pomysłów. Każdy z nas przeprowadził się do LA mieliśmy lepszą atmosferę do tworzenia”.
Pierwszym przedsmakiem tworzenia nowego albumu był dla publiczności utwór „Take A Look around” pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Mission Immposible 2”. Soundtruch pojawił się w maju 2000 roku. Pojawili się też tacy wykonawcy jak Metallica czy Rob Zombie ale to Limp Bizkit przypadł w udziale największy zaszczyt: przygotowanie interpretacji głównego tematu, autorstwa Lalo Shifrina.
Do „Take a Look around” powstał wideoklip, który nie budzi ciepłych uczuć reżysera „nienawidzę go, poza tym jest on przygotowany tylko na Europę”- mówi Durst w amerykańskim MTV.Płytę ustalono na październik. Ale Juz Kilka mieśięcy wcześniej świat obiegł jej dziwaczny tytół „chocolate starfish and the hot dog flawored water”- to chyba najgłupsza rzecz jaką mogliśmy wymyśleć mówi Fred Durst na konferecji prasowej.Fred umie wyciągnąć wnioski z poprzednich doświadczeń. Skoro „Nookie” i „Break Stuff” należały do najpopularniejszych utworów na poprzedniej płycie, znów przygotował kilka mocnych punktów. Już w pierwszej piosence zatytułowanej „Hot Dog” kilkadziesiąt razy pojawia się słowo „FUCK”, podsumujące otaczającą go rzeczywistość. Podobnie w znanym z singla „My Generation”<„to hymn prawdziwy hymn który sprawia że przechodzą mnie dreszcze…i myślę że fani czują to samo” do tej samej kategorii można zaliczyć też inny singiel „Rollin”, który podbił świat równierz za sprawą rewelacyjnego klipu. Zespół występuje na dachu nowojoorskiego World Trade Center. Fred zaprosił na płytę też wspaniałych gości typu: XZIBIT, METHOD MAN, DMX, REDMAN z którym nagral remix „Rollin”, czy Scotta Weilanda który zaśpiewał w numerze „Hold on”. Tuż przed premierą, muzyków Limp Bizkit traducyjnie zaczęły nachodzic obawy o powodzenie nowego materiału.”Nie możesz nagrywac z myślą że jesteś najlepszy”- tłumaczy Fred w promocyjnym wywiadzie. „Nie możesz udawać że twoje gówno nie śmierdzi. Mamy mnóstwo do udowodnienia, w tej chwili mam obawy”.Obawy jak zwykle okazały sie bezpodstawne. Chocolate Starfish znacząco poprawił wynik Significant other debiutując na pierwszym miejscu billboardu z wynikiem przekraczającym milion egzemplarzy! 1 054 000 płyt w ciągu pierwszego tygodnia na rynku…Liczby tego rzędu rezerwowane są dla gwiaz pop w rodzaje Whitney Houston – Limp Bizkit zdecydowanie pobił wszelkie rekordy wśrór rockowych wykonawców. Kolejny tydzień sprzedarzy zaowocował poprawnym wynikiem 392 tysięcy płyt, co pozwoliło im zachować pierwsza pozycję.
Wiele szumu wywołał Fred występując razem z Christiną Aguilerą na rozdaniu MTV VMA 2000…”Fred Durst z Limp Bizkit wystąpił z gwiazdeczką pop…to wstyd dla „Fammily Values”- mówił Richard Patrick z zespołu Filter.
Zamiast „Vamily Values” Fred przygotował „Anger Managament” oprócz nich na scenie wystąpili Papa Roach, Eminem i Xzibit w drugiej połowie dołączył DMX.

 

Teledyski:

Share